Produkt

Konvexní sáček SenSura® Mio Convex má zakřivený tvar podložky, který vyhovuje nerovným kožním oblastem, stomiím v tzv. dolíku, které potřebují podporu nebo pomoc při protlačení nad úroveň kůže. Díky kombinaci s elastickým lepícím materiálem bezpečně padne na individuální křivky těla. Je stále diskrétní díky filtru a designu sáčku.

Hlavní výhody:

 • Adaptabilní konvexní lepicí materiál s integrovanou flexi sítí pro unikátní kombinaci stability a ohebnosti.
 • Elastický lepicí materiál bezpečně přilne k tělu a přizpůsobí se individuálním křivkám těla.
 • Neutrální šedá textilie je diskrétní a vypadá přirozeně.
 • Kruhový filtr prokazatelně zmírňuje nadouvání sáčku plyny.

U jednodílného výpustného sáčku SenSura Mio Convex je adaptabilní konvexní podložka trvale připevněna k sáčku. Při výměně sáčku je nutné odstranit a vyměnit celou pomůcku. Jednodílný výpustný systém SenSura Mio Convex je k dispozici se širokou škálou konvexních podložek – Soft (měkký konvex), Light (mírný konvex) a Deep (hluboký konvex), tak, aby si stomik mohl vybrat konvexní pomůcku podle svých potřeb.

Měkká konvexní podložka Soft Convex je určena pro stomie nad úrovní kůže, které potřebují mírnou podporu v nerovných oblastech kolem stomie.

Mírná konvexní podložka Light Convex je určena pro stomie v úrovni kůže, které potřebují mírný tlak, aby se ústí stomie protlačilo nad úroveň kůže, nebo pro stomie, které mají vpadlé okolí a proto je potřeba mírně podložka, aby bylo zajištěno perfektní přilnutí kolem stomie.

Hluboká konvexní podložka Deep Convex je určena pro stomie pod úrovní kůže, které potřebují velký tlak, aby došlo k protlačení ústí stomie nad úroveň kůže nebo pro stomie v hluboko vpadlých oblastech, které potřebují větší zakřivení podložky, aby bylo zajištěno perfektní přilnutí kolem stomie.

Konvexní sáčky SenSura Mio Convex jsou k dispozici v různých velikostech, jak ve variantě předstřižené tak vystřihovatelné a jsou potažené šedou textílií s kontrolním okénkem.

Hlavní výhody

Na světě nenajdete dvě stejná těla. Každý člověk má individuální tělesné křivky, které se liší velikostí i tvarem. Tvar těla se mění během dne i při pohybu. Proto je tak těžké vytvořit skutečně vyhovující pomůcky, které perfektně padnou.

 • Konvexní pomůcka SenSura Mio Convex má adaptabilní konvexní podložku a elastický lepicí materiál, které poskytují bezpečnější přilnutí* na nerovnosti v okolí stomie, pro stomie ve vpadlých oblastech a pro stomie, které potřebují tlak, aby se jejich ústí protlačilo nad úroveň kůže.
 • Adaptabilní konvexní tvar podložky s integrovanou sítí flexi zón poskytuje unikátní kombinaci stability a ohebnosti, takže zažijete novou úroveň pohodlí a přitom se budete cítit stále stejně bezpečně.
 • Elastický lepicí materiál zajistí, že se pomůcka může natahovat a znovu smršťovat spolu s kůží. Kůže je přirozeně pružná, takže se může při pohybu těla ohýbat a natahovat. Materiál SenSura Mio Convex je pružný stejně jako kůže, takže se při pohybech těla jednoduše ohýbá a natahuje spolu s ní.
 • Nová pomůcka SenSura Mio Convex vypadá jinak než ostatní stomické sáčky. Cílem návrhu bylo vytvořit diskrétní sáček, který vypadá přirozeně.
 • Na rozdíl od ostatních stomických pomůcek se sáček SenSura Mio Convex vyrábí z materiálu, který na těle normálně nosíme, tedy z tkané látky. Na dotek je měkká a pohodlná, při kontaktu s oděvem nedochází ke tření a po sprchování není mokrá. Díky látce, ze které je sáček vyroben, vypadá navíc stomický sáček spíš jako součást oděvu než jako zdravotnická pomůcka.
 • Barva textilie sáčku SenSura Mio Convex byla vybrána ze stovek barevných odstínů tak, aby působila co nejdiskrétněji pod oděvem jakékoli barvy, včetně bílé.
 • Barva textilie sáčku SenSura Mio Convex se nesnaží napodobit barvu kůže. Je to optimálně diskrétní osobní doplněk, takže se s ním můžete cítit sebejistě.
 • Měli jste někdy problémy s tím, že se stomický sáček nadouval plyny? Součástí kruhového filtru je jedinečný předfiltr, který problém nadouvání zmírňuje.
 • Úkolem předfiltru je chránit uhlíkový filtr a membránu, protože tyto dvě součásti jsou velmi citlivé na kontakt se stolicí. Protože se kruhový filtr méně často ucpává, filtr vydrží déle filtrovat vzduch a vy to poznáte, protože se sáček méně nadouvá plyny.
 • Bylo prokázáno, že kruhový filtr skutečně zmírňuje nadouvání sáčku plyny až o 61 %. Kruhový filtr zvyšuje diskrétnost a přispívá k lepšímu nočnímu spánku.

--------------------

* Ve srovnání se standardními pomůckami, které jsou definovány jako nejlepší předepisované nebo prodávané stomické pomůcky.

Pomůcky řady SenSura®Mio Convex jsou zdravotnické prostředky určené pro stomiky. Stomický sáček je určen k pasivnímu sběru výměšků ze stomie. Stomická podložka je upevněna ke stomickému sáčku a je určena k přilepení k nepoškozené kůži kolem stomie.

Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.