Produkt

Společnost Coloplast nabízí mnoho různých typů a velikostí stomických sáčků pro děti, které lze použít v různých fázích’ života dítěte.


2-dílná pomůcka Alterna pro děti má mechanický upínací systém poskytující větší pocit jistoty.

  • Stomický sáček je pevně a bezpečně spojen s podložkou pomocí mechanickéhoi upínacího systému. Slyšitelné cvaknutí potvrzuje, že stomický sáček byl bezpečně připevněn k podložce.
  • Než stomický sáček zajistíte v příslušné pozici, můžete jím bez odejmutí z podložky otáčet.
  • Stomický sáček lze z podložky se spirálovitou strukturou lepícího materiálu odejmout, takže můžete měnit stomický sáček častěji než základní stomickou podložku.

Malá velikost sáčku vyhovuje dětem. K dispozici je neprůhledné provedení sáčků, které jsou kompatibilní s dětskými podložkami Alterna.


Spirálovitá struktura lepícího materiálu pro bezpečnost a šetrnost k pokožce

Spirálovitá struktura lepícího materiálu Alterna představuje kombinaci materiálů zajišťujících bezpečnost a ochranu. Účelem této spirálovité struktury je:
  • Bezpečné přilnutí ke kůži
  • Absorpce vlhkosti z kůže – zajišťuje šetrnost k pokožce a ochranu před podrážděním


Pohodlný a diskrétní stomický sáček

Dvoudílné uzavřené pomůcky Alterna pro děti mají celou řadu funkcí, které zlepšují pohodlí a diskrétnost:
  • Účinný filtr – zabudovaný vícevrstvý filtr zabraňuje nadouvání sáčku plyny a zbytečnému vyboulení sáčku a neutralizuje zápach.
  • Materiál zadní stěny sáčku z měkké textilie – strana stomického sáčku, která se dotýká kůže, je potažena měkkým materiálem, který dovoluje pokožce dýchat a po osprchování nebo plavání rychle uschne.
  • Ochrana proti zápachu – stomický sáček je vyroben z materiálu, který nepropouští zápach.

Pomůcky řady Alterna jsou zdravotnické prostředky určené pro stomiky. Stomický sáček je určen k pasivnímu sběru výměšků ze stomie. Stomická podložka je upevněna ke stomickému sáčku a je určena k přilepení k nepoškozené kůži kolem stomie.

Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.