Produkt

Katétr SpeediCath je připraven k okamžitému použití. Jeho použití je jednoduché a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti. Není třeba přidávat vodu, lubrikanty ani čekat, až se aktivuje hydrofilní vrstva. Je to ten nejrychlejší a nejjednodušší možný způsob.

Katétr SpeediCath je navržen tak, aby zlepšoval pohodlí a minimalizoval poranění močové trubice. Jedinečná hydrofilní vrstva a hladké otvory zaručují výjimečně hladké zavádění i vytahování katetru při katetrizaci.

Katétr SpeediCath se používá rychle a snadno. Kroužkový úchyt umožňuje snadné otevření balení a samolepka ve tvaru kolečka zajišťuje, že katétr zůstane na svém místě.

Studie ukazují, že uživatelé dávají přednost katétru SpeediCath, protože jeho použití je pohodlné, rychlé a diskrétní. Katétr SpeediCath je osvědčený a spolehlivý standardní katétr, který téměř 15 let představuje to nejlepší řešení v oblasti katetrizace. Tento katétr je dostupný v různých délkách a velikostech, které jsou vhodné pro ženy, muže i děti.

Výhody katétru SpeediCath

• Jedinečná hydrofilní vrstva umožňuje okamžité použití
• Použití je jednoduché a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti
• Hydrofilní vrstva a hladké otvory zmenšují tření a zvyšují pohodlí
• Kroužkový úchyt umožňuje snadné otevření
• Samolepka ve tvaru kolečka zajišťuje, že katétr zůstane na svém místě
• Neobsahuje PVC a ftaláty, takže nepoškozuje zdraví a má mizivý dopad na životní prostředí

Hlavní výhody

Katétr SpeediCath je potažen jedinečnou patentovanou hydrofilní vrstvou.

Moderní hydrofilní vrstva se skládá ze tří součástí:

1) Podkladová vrstva: díky podkladové vrstvě zůstává při zavádění a vytahování hydrofilní potažení katetru stejnoměrné po celé délce. Tato vrstva brání setření svrchní potahové vrstvy.

2) Svrchní vrstva: stejnoměrná svrchní vrstva potažení katetru zajišťuje optimální úroveň absorpce vody. Díky ní je povrch naprosto hladký a tření minimální.

3) Fyziologický roztok: katétr SpeediCath se dodává ve fyziologickém roztoku, takže jeho potah je vždy optimálně hydratován a lze jej okamžitě použít.

Katétr SpeediCath má hladké otvory, takže přechod mezi otvorem a povrchem katétru je hladší. Tím se minimalizuje tření a riziko poranění močové trubice. Okraje každého otvoru se vyhlazují pomocí speciálního postupu vytvořeného specificky pro katétry SpeediCath, takže přechod mezi otvorem a povrchem katétru je hladký a poskytuje maximální pohodlí při zavádění a vytahování katétru.

Katétr SpeediCath je bezpečný a snadno se používá. Hydrofilní vrstva a hladké otvory umožňují bezpečnou, snadnou a pohodlnou katetrizaci.

Katétr SpeediCath neobsahuje PVC a ftaláty, takže nepoškozuje zdraví a má mizivý dopad na životní prostředí.

Katétr SpeediCath byl prvním katétrem k okamžitému použití na trhu. Byl uveden na trh téměř před 15 lety a od té doby určuje standard v oblasti samokatetrizace. Díky jedinečné a patentované hydrofilní potahové vrstvě lze tento katétr použít ihned po vytažení z obalu, bez nutnosti přidání vody nebo lubrikace.

Potahovou vrstvou jsou také potaženy hladké otvory, takže povrch katétru je hladký a riziko poranění močové trubice je minimální.

Hydrofilní vrstva a hladké otvory jsou společnou vlastností všech katétrů SpeediCath.

Literatura
1. Pascoe G, Clovis S. Evaluation of two coated catheters in intermittent self-catheterisation. Br J Nurs 2001: 10:325-329.

Sterilní močový katetr pro intermitentní použití SpeediCath® je zdravotnický prostředek.

Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání. Číslo notifikované osoby: 2460