Produkt

Jednou z největších změn po vyvedení kolostomie je ztráta schopnosti ovládat vyprazdňování stolice a pachy a zápach, které tuto situaci provázejí. Zátka Alterna Conseal je řešením pro kolostomiky se sigmoideostomií. Jedná se o kombinaci jedinečné spirálovité struktury lepícího materiálu Alterna a zátky, která může být doplňkem tradičních uzavřených sáčků.

Zátka Alterna Conseal je velmi diskrétní řešení, které zvyšuje svobodu pohybu.

Pro sebekontrolu

  • Žádné zvuky ze stomie a žádný zápach – střevní plyny procházejí přes zátku a filtr, což snižuje výskyt občasných náhlých zvuků a zápachu střevních plynů vycházejících ze stomie.
  • Diskrétní plochý design, který se podobá náplasti – ideální v situacích, kdy se použití stomického sáčku nehodí. Schováte-li zátku Alterna Conseal pod šaty, nikdo kromě vás o ní nebude vědět.
  • Lze použít, pokud se irigujete, ale také bez irigace.
Spirálovitá struktura lepícího materiálu pro bezpečnost a šetrnost k pokožce
Spirálovitá struktura lepícího materiálu Alterna představuje kombinaci materiálů zajišťujících bezpečnost a ochranu. Účelem této spirálovité struktury je:
  • Bezpečné přilnutí ke kůži
  • Absorpce vlhkosti z kůže – zajišťuje šetrnost k pokožce a ochranu před podrážděním


Než začnete…

Zátka Alterna Conseal se používá snadno, ale než ji začnete používat, poraďte se se svou stomickou sestrou, zda je váš typ kolostomie pro použití této zátky vhodný. Zátka se nedoporučuje osobám o hmotnosti nižší než 40 kg.

Pomůcky řady Alterna jsou zdravotnické prostředky určené pro stomiky. Stomický sáček je určen k pasivnímu sběru výměšků ze stomie. Stomická podložka je upevněna ke stomickému sáčku a je určena k přilepení k nepoškozené kůži kolem stomie.

Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.