Alterna Free 2-dílné urostomické sáčky
Go to content.

Chcete si objednat tuto pomůcku?

Zavolejte nám na bezplatné lince 800 100 416, PO – PÁ, 8:00 – 16:00 hod.

Produkt

Dvoudílný urostomický sáček Alterna nové generace má mechanický upínací systém poskytující větší pocit jistoty.

  • Stomický sáček je pevně a bezpečně spojen s podložkou pomocí mechanického upínacího kroužku. Slyšitelné cvaknutí potvrzuje, že stomický sáček byl bezpečně připevněn k podložce.
  • Než stomický sáček zajistíte v příslušné pozici, můžete jím bez odejmutí z podložky otáčet.
  • Stomický sáček lze z podložky se spirálovitou strukturou lepícího materiálu odejmout, takže můžete měnit stomický sáček častěji než základní stomickou podložku.

Dvoudílný urostomický sáček Alterna nové generace je k dispozici s podložkou ve standardním provedení nebo s prodlouženou životností, plochou nebo konvexní. K dispozici je široký výběr podložek s různými vystřihovatelnými otvory, které můžete přizpůsobit svým potřebám, a stomických sáčků dvou velikostí v průhledném či bílém provedení.

Spirálovitá struktura lepícího materiálu pro bezpečnost a šetrnost k pokožce

Spirálovitá struktura lepícího materiálu Alterna představuje kombinaci materiálů zajišťujících bezpečnost a ochranu. Účelem této spirálovité struktury je:
  • Bezpečné přilnutí ke kůži
  • Absorpce vlhkosti z kůže – zajišťuje šetrnost k pokožce a ochranu před podrážděním

Lepící materiál Alterna Extra nabízí více ochrany před agresivními výměšky ze stomie. Je vhodný pro ileostomiky a urostomiky s agresivnějšími výměšky, které příliš rychle rozleptávají standardní lepící materiály.

Pohodlný a diskrétní stomický sáček

Dvoudílný urostomický sáček Alterna má celou řadu funkcí, které zlepšují pohodlí a diskrétnost:
  • Ventil proti zpětnému toku moči – brání moči, aby se vracela zpět ke stomii, a tím snižuje riziko močových infekcí.
  • Měkký uzavírací ventil – snadno se používá a není-li používán, lze jej skrýt do kapsy v textilii. Tím zabráníte tření ventilu o nohu, což je pohodlnější a diskrétnější.
  • Více komor – stomický sáček je rozdělen na komory, v nichž se moč rovnoměrně rozprostře. Tím se docílí plochého profilu sáčku, který je diskrétnější a navíc redukuje zvuky šplouchání při chůzi.

Konvexní, pro stomie, o které se obtížně pečuje.

Dvoudílný urostomický sáček Alterna nové generace se dodává v konvexním zakřivení s cílem pomoci při ztížené péči o stomii, například o stomii v úrovni kůže či vpadlou stomii nebo o stomii nalézající se v kožním záhybu.

Konvexní:

Řešení pro vpadlé stomie a hluboké kožní záhyby a jizvy zvyšující bezpečnost středně silným až silným tlakem na oblast břicha.

Další informace o konvexních pomůckách vám poskytne vaše stomická sestra.

Související pomůcky